YÖNETİM KURULUMUZ LEGAL DESIGN ÖRNEĞİ HAZIRLADI!

Hukukta İnovasyon Günleri kapsamında yaptığımız Legal Design oturumu için Yönetim Kurulumuz, oturum sırasında konuğumuz sayın Ebru Metin’e sunmak üzere bir legal design örneği hazırladı! Konuğumuz sayın Ebru Metin, hazırladığımız legal design örneğimizi beğendiğini, yönetim kurulu olarak böyle bir örnek için çalışma yürüttüğümüz için bizlere tebriklerini sundu. Örneğimizi nasıl geliştirebileceğimiz konusunda bizlere önerilerde bulundu.

Legal Design örneğimiz, Türkiye’ye uluslararası koruma kapsamında mülteci olarak gelen kişilerin çalışma haklarını içeren bilgilerden oluşmaktadır. Örnek hazırlanırken, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ve 4817 sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkındaki Kanunundan yararlanılmış, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü internet sitesinden faydalanılmıştır. Örneğimiz; resmi değer taşımamakta, sadece bir öğrenci çalışmasıdır. Hukuki danışmanlık değeri taşımamaktadır.

Topluluğumuz bünyesinde kurulan Legal Desing Lab çalışma ekibimizin de gelecek çalışmalarına ışık tutan bu örneğimiz, legal design konusunda yapılacak diğer etkinliklerimizin de öncüsüdür.

Categories:

Yanıt yok

Bir cevap yazın

Bize her yerden ulaşabilirsiniz. :)
Twitter
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram